Producent ram do obrazów i luster

Produkcją ram do obrazów i luster zajmuję się od roku 2000

Przez pierwszych 10 lat w Wielkiej Brytanii - w Londynie gdzie rozpocząłem współpracę z artystami, projektantami wnętrz, oraz galeriami sztuk pięknych.

W ciągu tego czasu wyniesione doświadczenie oraz zbudowanie zaufania w relacjach z klientami pozwoliło mi na rozwinięcie unikalnej oferty produkcyjnej niedostępnej nigdzie indziej. W skład, której wchodzi kilkaset kształtów profili listew, które mogą być wykańczane na wiele różnych sposobów.  

Technika, której używam przy produkcji ram do obrazów jak i luster- złocenie na wodę jest bardzo pracochłonna i wymagająca dokładności, czystości oraz zręczności.

Starannie selekcjonowane surowce jak sezonowane drewno, węglany wapnia, naturalne glinki, metale szlachetne jak złoto, srebro, platyna lub tez palladium, a skończywszy na najnowszej generacji lakierach, oraz kontrola jakości na każdym etapie produkcji gwarantują niezmienną jakość produktu przez wiele lat użytkowania.

Ramy do obrazów i luster na wymiar

Od pomysłu po realizację- wszystko, czego potrzeba do wykonania ramy do oprawy obrazu lub lustra do łazienki, przedpokoju, czy też salonu znajduje się w jednym miejscu. Pracę zaczynam od surowego drewna, listwy na ramę są cięte do wymiaru jeszcze w stanie surowym, a potem malowane kilku warstwowo tradycyjnym podkładem malarskim zwanym gessem oraz różnokolorowymi farbami. Dlatego jestem w stanie stworzyć za każdym razem ramę idealnie pasującą do oprawy każdego obrazu.

Każdy kształt listwy może być wykończony na wiele sposobów, ramy produkowane przeze mnie są złocone na wielokolorowych podkładach z naturalnych glinek kilkoma odcieniami prawdziwego złota, srebra, platyny czy też palladu, które potem mogą być przetarte, by uzyskać w ten sposób wiele innych przepięknych odcieni. W odróżnieniu od tak często spotykanych ram do obrazów wykończonych szlag metalem- metale szlachetne daje się nabłyszczać, czyli polerować agatem. Powierzchnia uzyskana w ten sposób w odróżnieniu od tych pierwszych ram zachowa swoje piękno i połysk przez wiele lat. Pozłotnictwo-  technika nanoszenia metali szlachetnych na drewno, którą stosuję, ma swoje zastosowanie w dekoracji wnętrz od kilkuset lat, także narzędzia i umiejętności niezbędne do tej pracy są nadal te same.