Obraz w ramie – dlaczego warto mieć obraz w ramie w salonie

07-07-2023

Obrazy są jednym z najlepszych sposobów na dodanie ciepła i charakteru do naszego mieszkania. Jednak mając piękny obraz, warto pomyśleć o tym, jak go wyeksponować. Najlepszym sposobem na to jest umieszczenie go w ramie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto mieć obraz w ramie w swoim salonie, jak dobrać odpowiednią ramę do obrazu i jak zabezpieczyć obraz przed uszkodzeniami.

 

1. Obraz w ramie to elegancki dodatek do Twojego salonu
Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie emanowało elegancją, lekkim stylem, to obrazy w ramach są idealnym dodatkiem. Ramy dopełniają całościowe spojrzenie na dzieło, przykuwając uwagę do tego co naprawdę ważne. Doskonale sprawdzą się w aranżacji klasycznej, minimalistycznej i rustykalnej. Wybierając ramę do obrazu, pamiętaj, aby nie dominowała ona nad obrazem, a jedynie dopełniała jego treść.

2. Rama do Twojego obrazu pozwoli zachować trwałość
Jeśli obawiasz się, że Twój obraz ulegnie uszkodzeniu, wybierając ramę dodatkowo zabezpieczysz dzieło przed uszkodzeniami mechanicznymi i zapewnisz mu dłuższą trwałość. Stosując odpowiednie zasady pielęgnacji obrazu i ramek na dłużej zachowasz jego urok, i niezmienny wygląd.

3. Rama do obrazu pozwoli na zmianę jego wyglądu
Dzięki ramie do obrazu możemy łatwo zmieniać jego wygląd. Wystarczy wymienić ramę na inną o innej kolorystyce lub szybciej dopasować obraz do nadchodzącej pory roku.

4. Rama podkreśli styl i smak mieszkańca
Wybierając ramę do obrazu, możemy pokazać nasz styl i gusta. Doskonale sprawdzi się tutaj podobieństwo koloru ramy do koloru mebli, co sprawi, że mieszkanie będzie harmonijne i spójne.

5. Rama do zwierząt, krajobrazów i portretów
Piękne krajobrazy, portrety, ale również obrazy przedstawiające zwierzęta niezwykle charakteryzują nasze mieszkanie. Wieszając je samodzielnie na ścianie możemy udekorować nawet najskromniejszy kącik naszego mieszkania.

 

Dodanie do salonu obrazu w ramie to doskonały sposób na wprowadzenie charakteru do wnętrza. Do tego dodatkowo zyskujemy trwałość i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wybieranie odpowiedniej ramy podkreśli styl mieszkańca i smak. Udekorowanie salonu w ten sposób może być bardzo proste, a cieszyć się z piękna nowego elementu każdy będzie mógł przez długi czas.