Na co zwracać uwagę przy wyborze lustra w stylu vintage?

12-10-2022

Istnieje wiele różnych sposobów, aby włączyć styl vintage do swojego domu, a jednym z ważnych aspektów jest wybór odpowiedniego lustra. W zależności od ogólnego wyglądu, który zamierzasz osiągnąć, powinieneś wybrać lustro, które pasuje do reszty wystroju. Na przykład, jeżeli masz estetykę shabby chic, dobrym wyborem będzie lustro w stylu antycznym. Jeśli wolisz bardziej nowoczesne podejście do stylu vintage, to lustro z połowy wieku może być tym, czego szukasz. Oto kilka rzeczy o których warto pamiętać, wybierając lustro do swojego domu inspirowanego stylem vintage.

Ogólny styl Twojego domu
Jak wspomniano powyżej, upewnij się, że lustro pasuje do reszty Twojego wystroju. Niedopasowane lustro do aranżacji wnętrz, zamiast dodać im estetyki może psuć ogólny efekt wizualny.

Rozmiar lustra
Kolejną ważną kwetią jest rozmiar lustra. Warto upewnić się, że jest ono proporcjonalne do reszty pokoju i mebli. Zbyt małe lustro w dużym pokoju będzie wyglądać dziwnie, natomiast zbyt duże lustro w małym pokoju może być przytłaczające.

Kształt lustra
Lustra występują we wszystkich rodzajach kształtów, od okrągłych, przez prostokątne, po owalne. Zastanów się, jaki kształt będzie najlepiej pasował do Twojej przestrzeni i ogólnej estetyki.

Rama lustra
Rama to kolejny ważny aspekt do rozważenia. Ozdobna rama może wprowadzić odrobinę elegancji, podczas gdy prosta rama może być bardziej zgodna.

Lustra w stylu vintage
Lustra w stylu vintage to lustra, które zostały zaprojektowane tak, aby wyglądały jak z innej epoki. Często posiadają one skomplikowane wzory i desenie i mogą być wykonane z różnych materiałów, z drewna, metalu i szkła. Niezależnie od tego, czy szukasz lustra do powieszenia w przedpokoju, czy do wykorzystania, jako element dekoracyjny w salonie, na pewno znajdzie się lustro w stylu vintage, które jest idealne dla Ciebie.