Jak wybrać idealne lustro do salonu?

02-07-2022

Lustro jest niezbędnym elementem w każdym domu, ale w salonie nabiera jeszcze większego znaczenia! Jest to przestrzeń, w której przyjmujemy gości, spędzamy miło czas, świętujemy, a więc kluczowe jest, by pokój wyglądał jak najlepiej. Jednakże z tak ogromnym wyborem różnych typów i stylów luster ciężko wybrać to idealne dla swojego salonu. W tym artykule podpowiadam, na co zwracać uwagę przy zakupie.

 

Funkcjonalność

Po pierwsze warto rozważyć funkcję lustra. Jeżeli chcesz, by Twoje lustro było przede wszystkim praktyczne, a nie dekoracyjne powinieneś wybrać lustro duże i wyraźnie odbijające wizerunek osób, które będą się w nim przyglądały.

 

Styl

Następną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest styl lustra. Chcesz, aby pasowało do istniejącego wystroju w Twoim salonie, czy chcesz, aby było punktem centralnym? Jeśli chcesz, aby było punktem centralnym, wybierz lustro z ciekawą ramą lub projektem. Jeżeli chcesz je wkomponować w wyposażenie i estetykę wnętrza, zwróć uwagę na elementy znajdujące się w pomieszczeniu. Na przykład do stylu glamour sprawdzi się lustro bogato zdobione, z dodatkiem złota lub kryształów.

 

Rozmiar

Musisz upewnić się, że lustro będzie pasowało pod kątem rozmiaru do Twojego salonu. Zbyt duże może go przytłoczyć i odwracać uwagę od innych elementów wyposażenia pokoju i przedmiotów dekoracyjnych. Dobrą zasadą jest wybór lustra, które liczy około 2/3 wielkości największego mebla w pokoju.

 

Przeznaczenie

Na koniec musisz rozważyć, gdzie umieścisz lustro. Czy będzie ono zawieszone na ścianie, czy umieszczone na stojaku? Jeśli zamierzasz powiesić go na ścianie, to upewnij się, że wybierasz lustro, które jest lekkie i łatwe do zamontowania. Jeśli umieścisz je na stojaku, to upewnij się, że jest stabilne i nie przewróci się.