Producent ram do obrazów i luster

Karol Milewski jako producent ram do obrazów i luster na rynku istnieje od roku 2000.

Przez pierwszych 10 lat w Wielkiej Brytanii - w Londynie gdzie rozpoczął współpracę z artystami, projektantami wnętrz, oraz galeriami sztuk pięknych.

W ciągu tego czasu wyniesione doświadczenie oraz zbudowanie zaufania w relacjach z klientami pozwoliło na rozwinięcie unikalnej oferty niedostępnej nigdzie indziej. W skład, której wchodzi kilkaset kształtów profili listew, które mogą być wykańczane na wiele różnych sposobów.  

Technika, którą wykonywane są ramy do luster i obrazów -złocenie na wodę to bardzo pracochłonna metoda wymagająca dokładności, czystości oraz zręczności.

Starannie selekcjonowane surowce jak sezonowane drewno, węglany wapnia, naturalne glinki, metale szlachetne jak złoto, srebro, platyna lub tez palladium, a skończywszy na najnowszej generacji lakierach, oraz kontrola jakości na każdym etapie produkcji gwarantują niezmienną jakość produktu przez wiele lat użytkowania.

Produkcja ram do obrazów i luster na wymiar

Od pomysłu po realizację- wszystko, czego potrzeba do wytworzenia ramy do oprawy obrazu lub lustra do łazienki, przedpokoju, czy też salonu znajduje się w jednym miejscu. Pracę zaczyna od surowego drewna, listwy na ramę są cięte do wymiaru jeszcze w stanie surowym, a potem malowane kilku warstwowo tradycyjnym podkładem malarskim zwanym gessem oraz różnokolorowymi farbami. Dlatego jest w stanie stworzyć za każdym razem ramę idealnie pasującą do oprawy każdego obrazu.

Każdy kształt listwy może być wykończony na wiele sposobów, ramy produkowane przeze mnie są złocone na wielokolorowych podkładach z naturalnych glinek kilkoma odcieniami prawdziwego złota, srebra, platyny czy też palladu, które potem mogą być przetarte, by uzyskać w ten sposób wiele innych przepięknych odcieni. W odróżnieniu od tak często spotykanych ram do obrazów wykończonych szlag metalem- metale szlachetne daje się nabłyszczać, czyli polerować agatem. Powierzchnia uzyskana w ten sposób w odróżnieniu od tych pierwszych ram zachowa swoje piękno i połysk przez wiele lat. Pozłotnictwo- prastara technika nanoszenia metali szlachetnych na drewno, którą stosuję, ma swoje zastosowanie w dekoracji wnętrz od kilkuset lat, także narzędzia i umiejętności niezbędne do tej pracy są nadal te same…